KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14609575
nr 1460 9575
Ingvar Elén
(f. 1915), Sverige
Oljemålning, Motiv från Skagen. Signerad, daterad -39. Olja på duk, 59x90, yttermått inklusive ram: 80x110 cm
Ingvar Elén, svensk målare född 1915 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 april 2022
kl 20:29:59
9/4 00:54:24